Mit tehetünk, hogy a műfű jól bírja az esőt?
A műfű kifejezetten jól bírja az esőt, feltéve, hogy a telepítés során minden szükséges előkészítő munkát elvégeztek. Az újabb típusú műfüvek alapszövete lyukacsos szerkezetű, ami lehetővé teszi, hogy a víz átszivárogjon rajta, majd az alatta lévő alapozó-vízelvezető réteg segítségével elfolyjon. Vagyis a kérdésre a választ a telepítés módja és az aljzat kialakítása határozza meg.
A megfelelő alapréteg, ami általában zúzott kőből, homokból vagy hasonló vízáteresztő anyagból áll, biztosítja, hogy az esővíz gyorsan és hatékonyan el tudjon folyni. Az agyagos vagy az úgynevezett kötött talaj kevésbé jól vezeti a vizet, ezért az ilyen területeken még inkább figyelmet kell fordítani a megfelelő alapréteg kialakítására. Ha az alapozás során nem készül ilyen réteg, akkor pangó víz alakulhat ki, ami károsítja a műfüvet és csökkentheti az élettartamát. Ezért elengedhetetlen, hogy úgy legyen kialakítva az alapozó réteg, ami nem engedi összegyűlni a vizet.
Ha ennek a feltételnek megfeleltünk, akkor már csak jó híreink vannak. Ugyanis a műfű esős időben sem válik sárossá a természetes gyeppel szemben, nem keletkezik rajta pocsolya vagy víztócsa. Olyan területeken, ahol a természetes gyep felázása akadályozza használatot, például játszótereken vagy sportpályákon, ez kifejezetten nagy előny. Ezekre célokra speciális műgyep fajták is léteznek, érdemes ezekből válogatni. A műfű felülete így szárazabb és tisztább marad, ami csökkenti a csúszásveszélyt is.
A jó minőségű műfüvek vízelvezetési teljesítménye általában 30-60 liter/m²/perc között mozog, ami bőven elegendő a legtöbb eső kezelésére, vagyis arra, hogy megakadályozza a felületen való víztócsák kialakulását. Persze az eső hatására a műfű szálai is lelapulhatnak, különösen, ha az eső olyan heves, mintha dézsából öntenék. Ha ilyen elő is fordulna az eső hevessége miatt, az csak átmeneti, és kis idő elteltével, esetleg egy kis átkeféléssel minden visszaáll az eredeti állapotába. Gondos tervezéssel, megfelelő alapozással és a környezeti adottságok figyelembevételével olyan körülményeket teremthetünk, hogy nem lehet probléma a kisebb vagy nagyobb eső sem.