A logikai társasjátékokról
A gyermekek kognitív fejlődésének fontos eszközei lehetnek a logikai társasjátékok. Szórakozás közben fejlesztik a gondolkodást, a problémamegoldó képességet, és abban is segítenek, hogy a gyermekek megtanulják kezelni a nehéz feladatokat.
A logikai társasjátékok másik nagy előnye, hogy fejlesztik a gyermekek koncentrációs képességét és türelmét. Sok ilyen játék igényli a részletekre való odafigyelést és a kitartó figyelmet, fókuszálást. Kiváló példa erre a Sakk, amiben a játékosoknak előre kell gondolkodniuk és (lehetőleg) jól megfontolt lépéseket kell tenniük. Játék közben szembesülhetnek azzal, hogy minden lépésnek következményei vannak, ami bizony az életben is valahogy így van.
A csoportos logikai társasjátékok fejlesztik a szóbeli kommunikációt és az együttműködést is, mert közösen kell a feladatokat megoldani. Ehhez meg kell tanulniuk a játékosoknak, hogyan hallgassanak meg másokat, és azt is, hogy hogyan fejezzék ki a saját ötleteiket.
A kisebbeknek való logikai társasok a gyorsaság, a finommotorika és a térlátás fejlesztésére fókuszálnak. Ilyen például a Royal speed cup gyorsasági kupakos társasjáték. Már 3 éves kortól ajánlott, és miközben remekül leköti és szórakoztatja a gyerekeket, fejleszti a szem-kéz koordinációt és a gyorsaságot is.
Vannak örökzöld logikai játékok, amelyeket minden generáció megismer. A sakk mellett ilyen például a Torpedó játék. Utóbbival a kicsik és a nagyobbak is szívesen játszanak, ezért nagyon praktikus, ha hordozható változatban is beszerezzük. Utazás közben értékelni fogjuk.